Sklenárstvo Miroslav Kopec

Sme tu pre vás už 24 rokov, 9 mesiacov a 6 dní.

Firma Miroslav Kopec - SKLO

Sklenárstvo ako remeslo sa sformovalo v stredovekých mestách v 15. - 16. storočí v súvislosti so začiatkami sklárstva na našom území. V architektúre vyšších spoločenských vrstiev sa okná dovtedy zasklievali malými sklenými terčami (tzv. pupkové sklo), vzájomne spojenými do olovenej kostry. Sklenári vsádzali sklo aj do skríň, vyrábali zrkadlá. Najstarší sklenársky cech je známy z Kremnice (1579), v 17. storočí boli samostatné cechy v Banskej Štiavnici (najstarší štatút z roku 1622), v Bratislave, Modre, Gelnici, Košiciach. Začiatkom 19. storočia pôsobili sklenári vo všetkých mestách a mestečkách Slovenska. Patrónom sklenárstva bol sv. Serapion. Zasklievanie okien na vidieku obstarávali podomoví obchodníci so sklom (oknárstvo).

História

1992
Založenie rodinnej firmy Sklenárstvo Imrich Kopec.

2008
Vytvorili sme pre vás webstránku ako prví zo sklenárstiev v okrese.

2016
Prebratie firmy a zmena na Sklenárstvo Miroslav Kopec.

Čo možno o skle ešte neviete


Tradične bolo základnou funkciou skla chrániť exteriér a zároveň ponechať prenikanie prirodzeného svetla do interiéru budov. Kedysi bolo sklo práve pre svoje vlastnosti určené len pre veľmi tesne vymedzené použitie.
V dnešnej dobe umožňuje sklárska technológia chrániť pred teplom, chladom, hlukom a ohňom, pred napadnutím a proti nehodám. Sklo, ako vnútorné tak aj vonkajšie, skrášľuje naše životné prostredie. Umožňuje taktiež chrániť súkromie hotelových hostí, dokonca aj skryť pred zvedavými pohľadmi.
A čo viac – tieto mnohonásobné funkcie môžu byť vzájomne kombinované, čím sa použiteľnosť skla stáva neobmedzená.

Staňte sa aj Vy našim zákazníkom

Kontaktujte nás, alebo nás poctite osobnou návštevou.

Kontakt